Sebaobrana pri námietkach

 

Komplikujú vám námietky zákazníkov predaj?

Stáva sa, že ani logický argument nie vždy zaberie?

Prichádzate kvôli námietkam o kšeft a o peniaze?

 

Nemám záujem! Mám lacnejšiu ponuku od konkurencie! Ešte si to rozmyslím…

Je jedno, či predávate osobne alebo po telefóne – tak ako smrť, ani ná-mietka si nevyberá 🙂

Môže prísť už na začiatku – v úvodnom telefonáte, na konci – pri uzatváraní obchodu, ale aj kedy-koľvek medzi tým. Dokonca existujú aj námietky, ktoré si zákazník iba myslí, ale nepovie vám o nich. Tie sú najhoršie, lebo o nich ani len netušíte…

Dokázali by ste spočítať, o koľko predajov a provízií ste prišli kvôli námietkam?

O koľko peňazí som kvôli námietkam prišiel ja radšej ani nechcem vedieť. Našťastie za tých vyše 20 rokov praxe som pochopil, na akom princípe námietky fungujú, ako k nim treba pristupovať a dokonca aj ako sa im úspešne vyhnúť. Preto mi dnes námietky už veľké starosti nerobia 🙂

Rozhodujúce totiž nie je to, či námietka príde, ale to, čo s ňou vy ako obchodník urobíte! To rozhodne, či nakoniec predáte alebo nie…

 

Sebaobrana pri námietkach

 • Prečo vlastne vznikajú námietky?
 • Aké dôvody sa môžu skrývať za námietkou?
 • Ako rozpoznať, či ide o skutočnú alebo predstieranú námietku?
 • Aká je základná “chyba v programe” pri riešení námietok?
 • Prečo ani pravdivý argument často nezaberá?
 • Aké je hlavné pravidlo pri zvládaní námietok?
 • Technika 1:  Nemám záujem…
 • Technika 2: Už máme dodávateľa…
 • Technika 3: Pošlite mi najprv ponuku…
 • Technika 4: Vadí mi, nevyhovuje mi…
 • Technika 5: Ste drahí/Mám lacnejšiu ponuku…
 • Technika 6: Rozmyslím si to…
 • Technika 7: Ešte sa poradím…
 • Čo robiť, ak zákazník prichádza stále s ďalšou a ďalšou námietkou?
 • Ako sa dá predísť najčastejším námietkam?

 

Ako riešiť námietky zákazníkovPočas školenia nielenže námietkam lepšie porozumiete, ale vytvoríte si aj praktický manuál na zvládanie konkrétnych námietok, s ktorými sa počas predaja stretávate. Vďaka nemu vás už nezskočí žiadna námietka.

Počas školenia budeme techniky intenzívne trénovať, takže ich budete vedieť hneď po školení aj použiť – jeden účastník mi krátko po školení napísal:

“Hneď cestou zo školenia som to vyskúšal na jednom zákazníkovi. Skúšal na mňa tlačiť s cenou a k tomu nakoniec ešte tvrdil, že nemá peniaze. Vďaka technikám, ktoré som sa naučil na školení, som od neho odchádzal s hotovou objednávkou.” 

Tomu hovorím rýchla návratnosť investície do školenia 🙂 Ku skutočnému majstrovstvu sa samozrejme dopracujete až po nejakom čase – keď budete tieto techniky pravidelne cvičiť a používať.

A to najlepšie zo všetkého – niektoré námietky po tomto školení úplne vyčiarknete zo zoznamu! Zákazníci vám ich proste viac nebudú dávať. Dokážete si predstaviť, že od zákazníka už viac nebudete počuť námietky “Ste drahí” alebo “Už máme svojho dodávateľa”? Predávalo by sa vám ľahšie?

Kedy: 29.október 2019

Trvanie: 9.30 – 17.00 hod.

Kde: Trnava

Za koľko: 199 € bez DPH (238,80 € s DPH) na 1 osobu

last minute 28.10.2019: -50%

 

Order_button

Ako školenie hodnotia absolventi?

Školenie sa mi veľmi páčilo. Som rada, že sme si prešli všetky najčastejšie typy námietok, ktoré v jednom kuse počúvame. Už teraz viem, akým spôsobom na námietky reagovať, treba to už len úspešne zaviesť do praxe a budem spokojná 🙂 (N.Čvirigová, CSM monitoring s.r.o.)

Veľmi pozitívne, oceňujem, že sa išlo hlbšie. Prebrali sme námietky, s ktorými sa najčastejšie stretávam… (I.Králik, Balanced HR)

Veľmi sa hodí konkrétne v mojom predaji, často sa stretávam s námietkami. Pozitívne, naučil som sa veľa užitočných rád. (L.Duboš, A-MONT)

Spoločné stretnutie skupiny ľudí, riešiacich podobné problémové situácie a ich precvičenie si. Po školení oamžité používanie v praxi. Mám pocit, že každé vaše školenie má hlavu-pätu a hlavne podané ľudskou rečou… Hodnotím výbornou známkou. (R.Pidík, A-MONT)

Úžasné, poučné, iný pohľad na vec. (V.Demáková)

Garancia spokojnosti je samozrejmosťou – ak s obsahom alebo priebehom školenia nebudete spokojní, peniaze vám bez otázok vrátim v plnej výške. (Jediné čo garantovať nemôžem je, či budete techniky po školení skutočne aj používať. To už bude iba na vás 🙂

Garancia nulového rizika – ak ešte stále váhate, či sa na školení dozviete až také “prevratné” veci, môžete sa prvej polovice školenia zúčastniť zdarma. Až potom sa rozhodnete, či zostanete ako platiaci účastník alebo nie. Takže – buď budete spokojní, alebo to máte zdarma 🙂

Voľné miesta: 2

 Order_button

 


Workshop namietky

Teším sa na stretnutie s vami!

Martin Mišík

 

P.S.1 Vytvoriť materiál, ktorý získate počas jedného dňa, mi zabralo roky štúdia a praxe. A bohužiaľ aj množstvo chýb, ktoré ma stáli tisíce Eur. Vy už kvôli námietkam o obchody prichádzať nemusíte – návod dostanete ako na tácke a už nasledujúci deň ho môžete začať používať pri vašich obchodných jednaniach.

Príďte na školenie Sebaobrana pri námietkach a staňte sa majstrom v ich zvládaní!

 

Order_button

P.S.2 Ak by ste chceli takéto školenie zorganizovať iba pre váš obchodný tím, kontaktujte ma…

Foto: M.Mišík, 123rf.com