Aký budeš, obchodný rok 2021?

Publikované v kategórii Manažment predaja, Plánovanie predaja od dňa 3. januára 2021 žiadny komentár

Kto rozhodne – my alebo okolnosti?

Stojí pred nami nová cesta, dlhá 365 dní. Aká bude? Čo na nej všetko počas roka zažijeme? S akými výzvami sa popasujeme a aké úspechy zažijeme? Kam sa ako obchodníci a aj ako ľudia posunieme?

Sme práve v období, kedy si väčšina ľudí stanovuje ciele a plánuje. Má vôbec zmysel plánovať, keď je pred nami toľko neistoty? Keď netušíme, čo prinesie čas v najbližších týždňoch a mesiacoch? Som presvedčený, že to zmysel má.

Ako hovorí klasik: „Okolnosti sú vždy neutrálne, rozhoduje postoj, ktorý k nim zaujmeme.

Všetci sa musíme sami za seba rozhodnúť, nakoľko chceme ovplyvniť svoj vlastný osud a výsledky v predaji. Aj keď „čakať a nerobiť nič“ je tiež rozhodnutie 🙂

Čo budeme potrebovať k úspechu?

Najdôležitejšie v tomto roku bude, ako budeme flexibilní – ako rýchlo budeme vedieť reagovať a prispôsobiť sa zmenám a novým okolnostiam. To bude podľa mňa v tomto roku rozhodujúce.

Preto vám chcem do tohoto roku okrem zdravia popriať hlavne dostatok inšpirácie a odvahu skúšať nové veci.

Aj keď nie všetko zafunguje a prinesie očakávané výsledky, verím, že vám to na konci prinesie úspech a aj dobrý pocit z toho, že ste vystúpili zo svojej zóny komfortu. O to viac budete na seba potom hrdí. Lebo nielen samotný cieľ a jeho dosiahnutie, ale aj prekonávanie prekážok na ceste k nemu človeka napĺňa spokojnosťou.

A už teraz sa teším, ako to všetci spolu takto o rok aspoň „virtuálne“ oslávime 🙂

„Kvapky sebadôvery“

Človeku pri cieľoch a plánovaní veľmi prospeje, ak si najprv uvedomí, aké úspechy v minulosti dosiahol. Čokoľvek, čo ste dosiahli a nebolo to ľahké – získanie nejakého nedobytného klienta, záchrana odchádzajúceho zákazníka alebo predaj vášho najdrahšieho produktu, ktorý ste ešte nikdy v živote nepredali. Čokoľvek, čo ste zvládli vašou vlastnou snahou.

Lebo zvyčajná reakcia pri stanovení ambiciózneho cieľa je hádajte čo – pochybnosti. Pochybnosti, či je to vôbec reálne, či sa to dá, či to dokážete.

Preto, kým začnete uvažovať o cieľoch, najprv si dajte tieto „kvapky sebadôvery„. Aby ste neboli svojou vlastnou brzdou 🙂

P.S. Napíšte mi do komentára, na čo ste z minulého roku vy osobne najviac hrdí, čo sa vám osobne podarilo zvládnuť alebo v čom ste sa prekonali. Buďte pre nás inširáciou. Vopred vám ďakujem a spoločne vykročme do nového roka tou správnou nohou 🙂

13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Chcete viac tipov na zvýšenie predaja?
Zaregistrujte sa! S registráciou vám ZDARMA zašlem aj e-book v hodnote 9,90 €: “13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov od tých priemerných... ” Dozviete sa v ňom, čo vám ešte chýba k tomu, aby ste predávali ako špičkový obchodník 🙂 Odber noviniek môžete kedykoľvek odvolať. Registrácia je zdarma.13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Facebook komentáre

komentárov

Štítky: , ,

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *