Potrebujete zmenu?

Publikované v kategórii Manažment predaja, Noví zákazníci, Stratégie predaja od dňa 27. júna 2011 žiadny komentár

Často som svedkom toho, ako sa obchodníci (alebo firmy) snažia dosiahnuť lepšie výsledky robením tých istých činností. To je predsa nezmysel! Nemôžete sa predsa viac opáliť tým, že budete dlhšie sedieť v tieni. Ak sa chcete dostať na inú úroveň výsledkov, budete musieť začať niečo robiť inak.

Najprv zistite, čo vám už dnes výsledky prináša. Potom sa to pokúste podporiť alebo znásobiť. Dá sa to nejako zefektívniť? Dá sa toho robiť viac? Dá sa to robiť jednoduchšie alebo rýchlejšie?  Ak sa vám napríklad darí predávať určitému typu zákazníkov, začnite prednostne vyhľadávať takýto typ. Ak sa vám ľahšie predáva cez odporúčania, začnite si ich pýtať viac. Ak vám „zabrala“ nejaká forma marketingu, pokúste sa ju posilniť a/alebo vylepšiť. Myslím, že ste v obraze.

Až potom začnite meniť veci, ktoré nefungujú. Možno ich treba prestať robiť úplne. Alebo zmeniť spôsob, ako ich robíte. Ak telefonicky kontaktujete nových zákazníkov a nedarí sa vám dohodnúť si s nimi stretnutia, asi nebude riešením zvýšiť počet telefonátov. Bude treba zmeniť obsah telefonátu. Ak máte nízku úspešnosť v uzatváraní obchodu, pozrite sa na to, komu a ako sa snažíte predávať.

Možno nie každá zmena povedie k zlepšeniu. Ale skúšajte to. Merajte výsledky. Takto ľahko vyhodnotíte, či ste sa vybrali správnou cestou alebo nie. Ak nie, skúste niečo iné. Ak je od koho, nechajte si poradiť. Vytrvalosť v hľadaní nových spôsobov sa vypláca. Ale vytrvalosť v opakovaní tých istých činností bez výsledku je čistý nerozum…

P.S. Ak potrebujete niečo zlepšiť na vašom marketingu, viac info tu: „Nízkorozpočtový marketing“.

————————————————————
Nie ste ešte zaregistrovaní na odber nových článkov? Zaregistrujte sa! Súčasne s registráciou získate zdarma e-book: „7 zákonov úspechu v predaji“ a ďalšie  pravidelné tipy na zlepšenie predaja.
13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Chcete viac tipov na zvýšenie predaja?
Zaregistrujte sa! S registráciou vám ZDARMA zašlem aj e-book v hodnote 9,90 €: “13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov od tých priemerných... ” Dozviete sa v ňom, čo vám ešte chýba k tomu, aby ste predávali ako špičkový obchodník 🙂 Odber noviniek môžete kedykoľvek odvolať. Registrácia je zdarma.13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Facebook komentáre

komentárov

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *