Ktorá časť procesu predaja je tá najdôležitejšia?

Publikované v kategórii Rôzne od dňa 28. marca 2011 2 komentáre

Obchodný prípad sa skladá z viacerých častí. Od vyhľadania nového potenciálneho zákazníka až po uzatvorenie obchodu. Spolu ich je sedem. Niekedy sa ma predajcovia pýtajú, ktorá z týchto častí je tá najdôležitejšia. Odpoveď je jednoduchá: je to tá, v ktorej sa práve nachádzate. Ak ju totiž nezvládnete a nedostanete sa do tej ďalšej, zbohom obchod.

Preto je dôležité vedieť, z akých častí sa proces (postupnosť) predaja skladá a aký je cieľ každej z nich. Mať jasno v procese predaja znamená stúpať jeden stupienok za druhým, až na vrchol.


Obchodný rozhovor nie je až tak spontánna záležitosť, ako by sa mohlo zdať. Má svoje zákonitosti a profesionálny obchodník vedie zákazníka vopred stanovenou cestou. Nikdy nevie, ako rýchlo bude postupovať a na aké prekážky cestou narazí, ale cestu pozná. Je to ako turistika – počasie je vždy iné, rýchlosť chôdze sa môže meniť, ale turistický chodník vedie vždy po tej istej trase. A ak je pekné počasie a vyznáte sa v teréne, je to hračka 🙂

Poznajte preto každý krok vo vašom procese predaja a v každom z nich majte jediný cieľ-posunúť sa k tomu ďalšiemu. Takto sa aj ten najzložitejší obchodný prípad stane pomerne ľahko kontrolovateľným.

(Článok je výňatkom zo školenia „Ako úspešne predávať“.)

————————————————————
Nie ste ešte zaregistrovaní na odber nových článkov? Zaregistrujte sa! Súčasne s registráciou získate zdarma e-book: „7 zákonov úspechu v predaji“.

13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Chcete viac tipov na zvýšenie predaja?
Zaregistrujte sa! S registráciou vám ZDARMA zašlem aj e-book v hodnote 9,90 €: “13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov od tých priemerných... ” Dozviete sa v ňom, čo vám ešte chýba k tomu, aby ste predávali ako špičkový obchodník 🙂 Odber noviniek môžete kedykoľvek odvolať. Registrácia je zdarma.13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Facebook komentáre

komentárov

Komentáre (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Hello to all, the contents existing ɑt thiѕ web рage are in fazct emarkable fοr people experience,
    ԝell, keeρ up the nice wߋrk fellows.

  2. psn free codes píše:

    If sօme one desires to be updated աith newwest technoklogies tҺen ɦе muѕt bee pay a quick visit tɦis
    website ɑnd be upp to date everyday.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *