Najdôležitejšia časť obchodného e-mailu je…?

Publikované v kategórii Rôzne od dňa 13. mája 2014 žiadny komentár

obchodna-e-mailova-komunikaciaSúčasťou komunikácie so zákazníkmi sú okrem osobných stretnutí a telefonátov aj e-maily. Preto by sa mali riadiť podobnými zásadami.

Okrem zrozumiteľnosti, stručnosti a prehľadnosti je tu ešte jedna veľmi dôležitá zásada – ak sa pozriete na vaše e-maily, možno zistíte, že ju nie vždy dodržiavate…

V článku Kto drží počas predaja kormidlo v rukách? som písal o tom, že predajca je ten, ktorý by mal mať kontrolu nad priebehom obchodného rozhovoru. Mal by myslieť o jeden až dva ťahy dopredu a postarať sa, aby sa situácia vyvíjala potrebným smerom.

Ako to použiť pri e-mailovej komunikácii? Vždy si premyslite, čo je cieľom vášho e-mailu a čo má zákazník po jeho prečítaní urobiť. Má vám na e-mail odpovedať alebo niekomu niečo oznámiť? Tak ho k tomu priamo vyzvite!!!

Poslať informáciu a niekam sa posunúť nie je to isté. Nespoliehajte sa na to, že sa zákazník sám dovtípi, čo od neho očakávate. Ak nechcete ostať „visieť“ vo vzduchoprázdne, ukončujte vaše e-maily výzvou ku konkrétnemu činu. (Budete možno prekvapení, koľko ľudí to aj tak neurobí. Čo potom v prípade, keď ich k tomu ani len nevyzvete?)

Keď budete najbližšie písať zákazníkovi e-mail, rozhodnite sa, čo sa má udiať ďalej. A oznámte to aj zákazníkovi! (Toto je moja výzva pre vás 🙂 Takto odstránite z vašej komunikácie mnoho zbytočných neistôt a nedorozumení. Ale hlavne – veci sa budú viac hýbať vpred!

——————————————————–

13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Chcete viac tipov na zvýšenie predaja?
Zaregistrujte sa! S registráciou vám ZDARMA zašlem aj e-book v hodnote 9,90 €: “13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov od tých priemerných... ” Dozviete sa v ňom, čo vám ešte chýba k tomu, aby ste predávali ako špičkový obchodník 🙂 Odber noviniek môžete kedykoľvek odvolať. Registrácia je zdarma.13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Facebook komentáre

komentárov

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *