Ako nájsť nových spolupracovníkov v MLM?

Publikované v kategórii Rôzne od dňa 27. októbra 2014 žiadny komentár

sietovy_marketingMnohí o mne vedia, že som sa v minulosti venoval MLM-podnikaniu. Na začiatku ma naučili – urob si zoznam všetkých známych a oslov ich. Stalo sa. Ale čo potom, keď sa vám kontakty minú?

Ak to so svojim biznisom myslíte vážne, musíte začať oslovovať cudzích ľudí. (V tom som bol dobrý. Raz som dokonca ukázal marketingový plán aj pani, ktorá do mňa na parkovisku nacúvala s autom 🙂 Nie je to také ťažké, ako sa možno zdá. Čo k tomu potrebujete?

Po prvé – na 100% musíte veriť vášmu podnikaniu.

Po druhé si potrebujete uvedomiť, že keď niekomu ukazujete váš obchod, vy od dotyčného nič nechcete. Vy mu dávate príležitosť! To čo odpovie je JEHO problém, nie váš. Nemajte preto zábrany ukázať obchod komukoľvek.

A po tretie – využívajte bežné situácie na nadviazanie rozhovorov s ľuďmi! Denne ich stretávate niekoľko. Prečo ich oberáte o možnosť rozhodnúť sa, či sa zapojiť do vášho biznisu alebo nie? Napríklad – chlapík v kuriérskej uniforme, ku ktorému ste si prisadli v reštaurácii, kam chodíte na obed: „Vidím, že pracujete pre kuriérsku firmu. Je to zaujímavá práca?“ Hádajte, čo vám odpovie?

Potom môžete pokračovať: „Neviem, či vás to bude zaujímať, ale rozbieham jeden obchodný projekt a hľadám teraz pár šikovných ľudí, ktorí by si chceli slušne zarobiť. Chceli by ste vedieť o tom viac?“ A podľa toho, ako zareaguje, sa zariaďte. Buď si vymeníte kontakty, alebo to necháte tak. Pekné na tom je, že nemáte čo stratiť…

Ak zvládnete prvé dva body, tretí bude hračka. Len to začnite robiť, škoda každého dňa!

Ďalšie praktické tipy ako byť úspešný v sieťovom marketingu nájdete v novej knihe T.Kaszu: Rozhodujúce stretnutie.

P.S. Ak sa nevenujete MLM, nevadí. Všetky tri zásady totiž platia aj na tradičný obchod: verte svojmu produktu; nepresviedčajte, iba dávajte príležitosť a urobte čo najviac pokusov. Žiaden rozdiel, či?

13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Chcete viac tipov na zvýšenie predaja?
Zaregistrujte sa! S registráciou vám ZDARMA zašlem aj e-book v hodnote 9,90 €: “13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov od tých priemerných... ” Dozviete sa v ňom, čo vám ešte chýba k tomu, aby ste predávali ako špičkový obchodník 🙂 Odber noviniek môžete kedykoľvek odvolať. Registrácia je zdarma.13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Facebook komentáre

komentárov

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *