Oprávnená námietka je, keď…

Publikované v kategórii Námietky, Obchodný rozhovor, Uzatváranie predaja od dňa 28. februára 2012 13 komentárov

Ak zákazník na niečo namieta, môže ísť o „nevinnú poznámku“, alebo sa jedná o oprávnenú (skutočnú) námietku. V skrátenom úryvku z knihy „Tajomstvá uzatvárania predaja“ od T.Kaszu je návod ako postupovať:

Oprávnenú námietku spoznáš podľa toho, že sa jej zákazník drží. Zvyčajne sa jedná o racionálnu a vierohodnú vec. Napríklad, keď s kúpou musí najprv súhlasiť celé vedenie firmy. Čo máš v takomto prípade spraviť?


Ihneď sa musíš odmlčať! 

So záujmom sa pozeráš, ale ostaneš ticho! To je kľúč k tomu, aby začal rozprávať On. Musíš pochopiť, že sa jedná o takú vec, ktorú nehovorí ako „výhovorku“, ale ktorú myslí vážne. A kto to vie skutočne vyriešiť alebo zvládnuť? Jedine on sám, ty nie.

Ak by si v tomto prípade povedal hocičo, bolo by to riešenie takej situácie, ktorej detaily pozná len zákazník. Je teda úplne zbytočné rozprávať.

Ak mlčíš a so záujmom sa pozeráš, začne rozprávať, alebo nájde riešenie. Alebo ti rozpovie celé pozadie a na základe toho možno dokážeš prísť s nejakým návrhom. Musíš teda ostať ticho až dovtedy, kým on sám nie je ochotný nájsť riešenie alebo objasniť toľko detailov, aby sa ti vytvoril úplný obrázok…

Dobrá správa – príručka pre obchodníkov „Tajomstvá uzatvárania predaja“ od Tamásza Kaszu v týchto dňoch vychádza aj na Slovensku! Tamás v nej jeden po druhom vysvetľuje 13 krokov k uzatvoreniu predaja. Môžem vám sľúbiť, že minimálne jeden z nich určite nerobíte! S autorom som sa stretol aj osobne a v knihe je uverejnených aj niekoľko mojich komentárov.

Oficiálna distribúcia začne po 1.marci 2012, kedy bude slávnostný krst knihy. Zatiaľ si môžete túto knihu predbežne objednať tu: objednávka.
——————————————————–
Nie ste ešte zaregistrovaní na odber nových článkov? Zaregistrujte sa! Súčasne s registráciou získate ZDARMA e-book: „7 princípov úspešného predaja“. Okrem toho ďalšie tipy na zlepšenie predaja, zasielané iba registro- vaným čitateľom. (Registrácia je zdarma.)

13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Chcete viac tipov na zvýšenie predaja?
Zaregistrujte sa! S registráciou vám ZDARMA zašlem aj e-book v hodnote 9,90 €: “13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov od tých priemerných... ” Dozviete sa v ňom, čo vám ešte chýba k tomu, aby ste predávali ako špičkový obchodník 🙂 Odber noviniek môžete kedykoľvek odvolať. Registrácia je zdarma.13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Facebook komentáre

komentárov

Komentáre (13)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Anonymous píše:

  na 135 stranovu „brozurku“ 15 eur…no neviem, ja mam kniznicu plnu motivacnych knih, ale v tychto cenach su zahranicni znami autori s rozsahom cez 200 stran…

  • Anonymous píše:

   Ja som si túto knihu objednala a dám za to 15€ – je to málo. Predstavte si, prečítala som si len tieto úryvky a hneď som ich zaviedla do praxe.Môj obchod naberal úplne iné obrátky len na základe týchto „drobností“. Skúste to a určite si všimnete, ako ste vlastný predaj osviežili.

  • Martin Mišík píše:

   To ma teší, že sa vám zlepšili výsledky. Niekedy stačí len jedna informácia, správne použitá a dejú sa veci… Nech sa darí aj naďalej!

 2. Anonymous píše:

  Cital som uz vseliakych zahranicnych autorov, priznam sa ze som ich stiahol na uloz.to :)a netusim aka bola cena, ale ziadny mi nedal tolko ako rady tohoto pana. Myslim ze sa oplati investovat do tej knizky. Stevo.

 3. Martin Mažár píše:

  Z môjho pohľadu je každá kniha dobrá, pokiaľ mi dá nejakú novú myšlienku, ktorá mi pomôže zarobiť peniaze. V tom prípade je pre mňa 15 € málo. Ak tam taká myšlienka nie je, tak sú to vyhodené peniaze. Ale pokiaľ Martin Mišík hovorí, že je ok, tak by som tomu veril.

  Ja si knihu určite kúpim a napíšem o ňom recenziu na mojom blogu.

 4. Anonymous píše:

  Myslim, ze by knihe a jej propagacii pomohlo zverejnit nejake pasaze – ak je dobra, nebojim sa, ze by ludia nedali 15€…

 5. Martin Vacho píše:

  Je veľa ľudí, ktorí si niečo prečítajú a osvojujú si to ako techniku. Mal som niekoľkoročné obdobie, kedy som bol iba pozorovateľ a veľmi mi to pomohlo rozvinúť empatiu aj intuíciu.
  Stále som veľmi zvedavý na všetko a aj keď sa iba výnimočne dozviem niečo nové, aj to ako „staré“ veci niekto iný povie, vidí, vníma ako im porozumel a ako ich druhí vedia prijať z jeho podania, to je nenormálne obohacujúce.
  Mám aj takú skúsenosť, že ak človek dostane iba 10-stranovú brožúru s krokmi na najbližších niekoľko týždňov tak to môže úplne zmeniť jeho život a cena 15 € alebo 1.500 € je stále málo. Dokonca čím človek zaplatí viac tým viac si to váži a zodpovednejšie k tomu pristupuje.
  Cena je dôležitá a väčšinou najdôležitejšia u väčšiny ľudí… Preto ľudia platia „málo“ a získavajú adekvátne k tomu – preto naozaj úspešných ľudí je stále menej ako neúspešných resp. priemerných (neúspešní sem asi nechodia :o))
  Súhlasím však s postrehom, že niekoľko strán by k rozhodnutiu pomohlo – kúpiť niečo a potom to skladovať a utierať od prachu obohacuje hlavne o poznanie, že takto sa dobré knihy nekupujú. Ja si vždy knihu kupujem podľa toho ako ma osloví náhodný obsah…

 6. Martin Mišík píše:

  Áno, ja si tiež produkt chcem pozrieť ešte pred tým, ako ho kúpim. Oficiálne bude táto kniha vypustená až po 1.marci, až po krste, preto tento článok bol iba taká predbežná upútavka. Teší ma, že zaujala, už je objednaných asi 20 kníh. K tejto knihe bude špeciálna mikro-stránka, kde úryvky určite nebudú chýbať…

 7. Jozef Antol píše:

  Za majstrovsky kusok predaja dat 15eur. To urcite stoji za to. Parady clanok, ako obycajne, Martin

 8. Anonymous píše:

  Ja do toho asi pojdem…urcite ma nesklame viacej ako kniha Kreatívne marketingove stratégie ktoru som cital ako poslednu.Michal

 9. Peter Sasín píše:

  Knihu som si práve objednal, už sa teším 🙂 Podľa popisu to bude určite lahôdka. Peter

 10. Anonymous píše:

  Dakujem za tuto knihu na ,ktoru sa velmi tesim,nakolko komentar ku knihe,ktore su uevdene na stranke su od dvoch ludi,ktorych poznam a to hovori za vsetko,su to dvaja velmi uspesni podnikatelia.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *