Čo z predajcu robí osobnosť?

Publikované v kategórii Rôzne od dňa 12. augusta 2010 žiadny komentár

Neviem ako Vy, ale ja nemám rád, ak je niekto, s kým sa rozprávam, neprirodzený a kŕčovitý. Myslím si, že aj zákazník to cíti podobne. Máme radi oproti sebe ľudí, ktorí sú uvoľnení, vyrovnaní a tak nejako sami so sebou „v pohode“. Vnáša to kľud do rozhovoru. Naopak, nervózny človek vytvára napätie.

Býva to často problém začínajúcich predajcov. Nemajú ešte istotu, nie sú zorientovaní v branži a asi z obavy, aby ich zákazník na niečom „nenachytal“, sú bieli ako stena a v každej druhej vete hľadajú slová. Toto nie je kritika začínajúcich alebo neskúsených predajcov. Všetci sme si tým museli prejsť. Je to skôr o správnom nastavení mysle.

Zákazník je tiež len človek a vie pochopiť nedostatky druhých. Aj zákazník raz začínal. Ľudia celkovo majú sklon súcítiť s niekým, kto sa cíti v niečom neistý. Na druhej strane ocenia prirodzenosť a úprimnosť. Nehanbite sa za svoje nedostatky! Ak ste s tým sami vyrovnaní, aj druhá strana to tak bude vnímať.

Skúste sa na to dívať takto (ak ste začínajúci predajca): ste na začiatku svojej cesty k úspechu a musíte prejsť úvodnou fázou. Viete, čo chcete a idete si za tým. Časom sa všetko naučíte a získate väčšiu istotu. Chýbajúce skúsenosti z Vás nerobia horšieho človeka. Nabrali ste odvahu pustiť sa do niečoho nového, preto buďte na seba hrdí! Všetko ostatné časom príde. Ak nebudete niečo vedieť, spýtate sa. Dovoľte zákazníkom, aby Vám dali šancu uspieť. A rovnako aj sebe.

S týmto postojom si Vás zákazník bude vážiť rovnako, ako keby ste mali za sebou dvadsať rokov skúseností. Neskôr budete na toto obdobie s úsmevom spomínať. Tak ako ja, keď si spomínam na svoje začiatky, keď som bol až príliš kŕčovitý a neprirodzený :o)

13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Chcete viac tipov na zvýšenie predaja?
Zaregistrujte sa! S registráciou vám ZDARMA zašlem aj e-book v hodnote 9,90 €: “13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov od tých priemerných... ” Dozviete sa v ňom, čo vám ešte chýba k tomu, aby ste predávali ako špičkový obchodník 🙂 Odber noviniek môžete kedykoľvek odvolať. Registrácia je zdarma.13 znakov, ktoré odlišujú najlepších predajcov
od tých priemerných...

Facebook komentáre

komentárov

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *